Disc-golf Vembu-Tembumaal

Alates 2014 aasta suvest on ka meie pargis võimalik proovida disc-golfi. Lihtsamalt öeldes lennutada plastketast korvidesse. Meil on üles seatud viis korvi eri tasandil.Et aimu saada Disc-golfist ... mis mäng see on?

Disc-golf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama disc-golfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne.

Viskealad

Viskealasid, millelt sooritatakse iga raja alguses esimene vise, nimetatakse tiialadeks. Tiialad võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest, näiteks betoonist, kunstmurust, kummist, puidust või olla looduslik. Loodusliku tiiala puhul peab olema maastikule märgitud nähtav joon. Tiialast ei tohi ketta lahtilaskmise hetkel üle astuda, kuid peale viset (ketta lahtilaskmist käest) võib tiialast üle astuda.

Visketehnikad

Ehkki disc-golfis on olemas väga palju erinevaid visketehnikaid, eristatakse siiski kahte baastehnikat, milleks on tagakäevise ja eeskäevise. Need kaks baastehnikat on soovitav kõikidel mängijatel vähemalt algtasemel omandada, sest mõlemad on teatud situatsioonides äärmiselt vajalikud.

Puttimine

Kui oled sooritanud oma draivi või lähenemise ning oled jõudnud korvi lähedale, on vaja sooritada viimane vise antud rajal, et saada kirja skoor. Ketta korvi viskamist nimetatakse puttimiseks. Puttimisel peab ketas jääma korvi põhja või kettidesse pidama, korvi ülaosa peale jäänud ketast ei loeta korvis olevaks ning ketta kinnijäämisel korvi alumise raua külge ei loeta ketas korvis olevaks.

Eeskäevise

Eeskäevise on peale tagakäeviset teine levinuim viskestiil disc-golfis. Kui sa valdad ainult tagakäeviset, siis ilmselt oled ka olnud olukordades, kus sa ei saa korralikku viset sooritada, kuna vajalikul trajektooril on takistus ees. Tõenäoliselt sooritad sa ringi jooksul rohkem viskeid kui sa ei valda eeskäeviske tehnikat, kuna sinu viskearsenal on oluliselt piiratud.


Lihtsalt kirjeldades on eeskäe viskeliigutus järgmine – mängija seisab küljega sihtmärgi (korvi poole) – viib käe umbes puusa kõrgusel tahapoole ning toob selle siis hooga ette, vabastades ketta otse enda ees. Kui tagakäeviske puhul seisab mängija parema küljega sihtmärgi poole, siis eeskäeviske puhul seisab mängija vasaku küljega sihtmärgi poole. On hea teada, et paremakäelise eeskäeviske puhul kaldub ketas viske lõpus paremale.

Tagakäevise

Võib kindlalt öelda, et tagakäevise on levinuim visketehnika disc-golfis. Pea kõik maailma tippu kuuluvad mängijad eelistavad visata tagakäeviskeid, mis muidugi ei tähenda, et nad teisi viskestiile ei valda. Samuti on üldteada, et tagakäevise võimaldab saavutada pikema distantsi.

Lühidalt kirjeldades on tagakäeviske liigutus järgmine – mängija seisab küljega sihtmärgi (korvi poole), sirutab käe koos kettaga taha ning toob selle siis hooga rinna kõrguselt ettepoole, vabastades ketta otse enda ees. Samuti on hea teada, et paremakäelise tagakäeviske puhul on ketta loomulik hajuvus viske lõpus vasakule.

Antud info on laenatud. Kõigest täpsemalt on kirjutatud www.discsport.ee